ABC-mag
به نام خدا
نوشته شده در تاريخ سه شنبه شانزدهم آذر ۱۳۸۹ توسط پارمیس رحمانی |
سلام , به نشریه ی اینترنتی ما خوش امدید . این وبلاگ ادامه ی فعالیت ماهنامه ی مدرسه ای ABC است که فقط در مدرسه منتشر میشده و درضمن به زبان انگلیسی بوده و توانسته در منطقه ی ۵ رتبه ی ممتاز کسب کند و در روزنامه ی ( همشهری محله) و ( دوهفته نامه ی زندگی ایده ال) توضیح مختصری راجع به آن به چاپ رسید.این وبلاگ دارای مطالب جالب و خواندنی زیادی میباشد از جمله اطلاعات عمومی و اخبار سینمایی و گفت و گو با هنرمندان و . . . و مطالب آن به صورت ماهانه می باشد . شما می تونید نظراتتان را به ما بگویید و برای بهتر شدن این وبلاگ ما را راهنمایی کنید ما حتما از پیشنهاداتتان استفاده می کنیم همچنین می توانید گزارش ها ی خود را برای ما بفرستید شاید شما گزارشگر ماه بعدی ما بودید.سوال های خود از هنرمندان مورد علاقه یتان را هم برایمان بفرستید سعی می کنیم در ماه بعد پاسختان را در سایت قرار دهیم.

با تشکر از سرکار خانم اسکندری دبیر زبان و سرکار خانم مهدی آبادی دبیر کامپیوتر که در شماره های قبلی واقعا کمکمون کردند و هم چنین آقایان رضا عطاران و کامبیز دیرباز که لطف کردند وقتشان را در اختیار ما قرار دادند و ما توانستیم در شماره های قبلی گفت و گویی با این هنرمندان داشته باشیم .

امیدواریم از نشریه ی اینترنتی ABC لذت ببرید.

ABC's page

  ABC's page  ABC's page  ABC's page

نوشته شده در تاريخ جمعه سی و یکم شهریور ۱۳۹۱ توسط پارمیس رحمانی |

 


دختر در آغوش پدر می آموزد که دنیا جای امنی است و با داشتن یک ارتباط مناسب ، برای فردایی موفق آماده می شود.

دختر ،عزیز بابا

این روزها پدرها به فرزندان‌شان بسیار نزدیک شده‌اند. موضوعی که تکرار آن هیچ‌گاه اشتباه نیست. اینکه پدر هم به اندازه مادر برای کودکان مهم و باارزش است و برقراری تعادل بین روابط این دو با فرزندان‌شان می‌تواند از نظر روانی سبب رشد صحیح کودکان شود. مرد چون در میان کودک و مادر قرار دارد ـ هم به موجب حضور فیزیکی و هم جایگاه روانی خود ـ به کودک این اجازه را می‌دهد که هویت خاص خود را بیابد.

پدر نقش مهمی در شناسایی هویت جنسی کودک داشته و در عین حال که مادر سعی می‌کند با نقش حفاظتی خود فرزند را حفظ کند، پدر او را به سمت بیرون گرایش می‌دهد .

برخلاف پسرها، پدر برای دختر نوعی «تایید» است و روابط بین آن دو به طور ناخودآگاه برای هر دو طرف اهمیت و برتری خاصی دارد.

 

مهم این است که معمولا این رابطه که از همان ماه اول تولد آغاز می‌شود همیشه تعادل ندارد و گاهی یک رابطه بسیار نزدیک و عاطفی و گاهی یک رابطه با فاصله بین پدر و دختر شکل می‌گیرد.

** دختر و پسر هر دو مایه افتخارند وقتی آزمایشات، باروری یک خانم را تایید می‌کند همسر او در رابطه با دختر یا پسر بودن فرزندش تفکر می‌کند. اما وقتی در سونوگرافی جنسیت جنین مشخص می‌شود هر یک از زن و مرد به شکل گوناگون در رابطه با فرزندش تفکر کرده و نگرانی، برنامه و خواست‌های مخصوص به خودش را دنبال می‌کند.

اگر پدر در محیطی پدرسالار بزرگ شده باشد که در آن ارجحیت با پسر بوده است معمولا مرد از اینکه جنسیت فرزندش دختر است، ناراحت خواهد شد. اگر این حس به قدری شدید باشد که بعد از تولد هم ادامه یابد احتمال دارد فرزند دختر به دلیل جنسیت خود در خانواده تحقیر شود. خوشبختانه روزگار عوض شده است. بسیاری از مردان به داشتن دختر افتخار می‌کنند .

برخی مردان دوست دارند همان رابطه‌ای را با دخترشان ایجاد کنند که با مادرشان داشته‌اند و برخی دیگر عشقی را نثار او می‌کنند که نتوانسته‌اند تجربه کنند. نکته مهم اینجاست که پدر در ارتباط با دختر گذشته را رها کند و سعی نماید در زمان حال زندگی کند. برخی مردان از داشتن دختر خوشحال می‌شوند چون رابطه خوبی با پدر خود نداشته‌اند. برای این دسته از افراد داشتن پسر به معنی تبدیل شدن به همان پدری است که آنها در کودکی از او خرسند نبوده‌اند. در حالی که داشتن دختر سبب می‌شود وزن تاریخ گذشته سبک‌تر شده و مرد بتواند رابطه جدیدی با فرزند خود ایجاد کند.

پدر حامی همیشگی دختر در فعالیت‌های اجتماعی و هوشی است و به تربیت و آموزش او اهمیت زیادی می‌دهد. در ضمن پدر اولین مردی است که به عنوان نمونه جنس مذکر دختر با او آشنا می‌شود و دوست داشتن جنس مذکر را می‌آموزد

** پدر به دختر دنیا را می‌شناساند پدر برای دختر و پسر حکم کسی را دارد که بین فرزند و مادر جدایی می‌اندازد.

مادر فرزند را به دنیا می‌آورد و پدر دنیا را به او می‌شناساند. وی همچنین حامی همیشگی دختر در فعالیت‌های اجتماعی و هوشی است و به تربیت و آموزش او اهمیت زیادی می‌دهد. در ضمن پدر اولین مردی است که به عنوان نمونه جنس مذکر دختر با او آشنا می‌شود و دوست داشتن جنس مذکر را می‌آموزد.

نقش مهم پدر جدا کردن دختر از مادر و پس از آن ارزش نهادن به او به عنوان دخترش است. دختر به پدری نیاز دارد که او را دوست داشته باشد و در ضمن با عشق ورزیدن به مادر به دختر بیاموزد که باید تبدیل به زنی دوست‌داشتنی در آینده شود. م

مردی که به همسرش اظهار عشق نمی‌کند این احساس را به دختر آموزش نداده و عشق را در آینده در او خفه می‌کند.

منبع ABC :تبیان

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه پنجم خرداد ۱۳۹۰ توسط پارمیس رحمانی |
هوووووووررررررااااااااااا و سرانجام.......... ABC 3 ;>

همین که ترجمه ها آماده بشه و کار از جشنواره برگرده ( دعا کنید رتبه بیاره ) زودی همینجا به همه نحوه ی سفارش مجله رو می گیم . از پشتیبانی ها و دلگرمی های قشنگ همتون یه عالمه ممنوووووون  =)                          

                                                                                                              پارمیس رحمانی

                               ABC 3

نوشته شده در تاريخ یکشنبه سی ام آبان ۱۳۸۹ توسط پارمیس رحمانی |
 

ای ظرافت تپش قلب چکاوک، تو را بر رفیع ترین قله ی احساسمان قرار داده و با تمام وجود فریاد بر می آوریم که روشن ترین فرداها تقدیم تو باد. تولدتان مبارک

" جناب آقای میرصادقی تبریکات صمیمانه ی بارسائی های اردیبهشت و اهالی ABC را بپذیرید. "

نوشته شده در تاريخ دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ توسط پارمیس رحمانی |
 ۲مقاله در این خصوص در سایت قرار دادیم که پیشنهاد می کنیم حتما هر دو را مطالعه کنید. با تشکر  

جهان هاي موازي

آيا نسخه دومي از شما ، يك رونوشت از خود شما وجوددارد كه همين الان مشغول خواندن اين مقاله باشد؟

آيا شخصي ديگر با اينكه شما نيست، روي سياره اي به نام زمين با كوه هاي مه گرفته ، مزارع حاصل خيز و شهرهاي بي در و پيكر در منظومه خورشيدي كه هشت سياره ديگر نيز دارد، زندگي مي كند؟

آيا زندگي اين شخص از هر لحاظ درست عين زندگي شما بوده است؟


اگر جوابتان مثبت است ، شايد در اين لحظه او تصميم بگيرد اين مقاله را تا همين جا رها كند در حالي كه شما به خواندن مقاله تا انتها ادامه خواهيد داد.

نظريه جهان هاي موازي

انديشه وجود يك خود ديگر نظير آنچه كه در بالا شرح آن رفت عجيب و غير معقول به نظر مي رسد، اما آنگونه كه از قرائن بر مي آيد انگار مجبوريم آن را بپذيريم. زيرا مشاهدات نجومي از اين انديشه غير مادي پشتيباني مي كنند. بنابر اين پيش بيني ساده ترين و پر طرافدار ترين الگوي كيهان شناسي كه امروزه وجود دارد، اين است كه هر يك از ما يك جفت (همزاد) داريم كه در كهكشاني كه حدود 280 ^ 10 متر دورتر از زمين قراردارد، زندگي مي كنند .

اين مسافت آنچنان زياد است كه بطور كامل خارج از هر گونه امكان بررسي هاي نجومي است اما اين امر واقعيت وجود نسخه دوم ما را كمرنگ نمي كند. اين مسافت بر اساس نظريه احتمالات مقدماتي برآورده شده و حتي فرضيات خيالپردازانه فيزيك نوين را نيز در بر نگرفته است .

فضاي بيكران

اينكه فضا بيكران است و تقريبا بطور يكنواخت از ماده انباشته شده است، چيزي كه مشاهدات هم آن را تأييد مي كنند. در فضاي بي كران حتي غير محتمل ترين رويدادها نيز بالاخره در جايي ، اتفاق خواهند افتاد.

در اين فضا ، بينهايت سياره مسكوني ديگر وجود دارد، كه نه تنها يكي بلكه تعداد بيشماري از آنها مردماني دارند كه شكل ظاهري ، نام و خاطرات آنها دقيقا همان هاست كه ما داريم. به ساكناني كه تمامي حالت هاي ممكن ار گزينه هاي موجود در زندگي ما را تجربه مي كنند. من و شما احتمالا هرگز "خود" هاي ديگران را نخواهيم ديد .

وسعت عالم

دورترين فاصله اي كه ما قادر به ديدن آن هستيم، مسافتي است كه نور در مدت 14 ميليارد سال كه از انفجار بزرگ و آغاز انبساط عالم سپري شده است، طي مي كند. دورترين اجرام مرئي هم اكنون حدود 26^10×4 متر دور تر از زمين قرار دارند. اين فاصله كه عالم قابل مشاهده توسط ما را تعريف مي كند.

به طور مشابه ، عالم هاي خود هاي ديگر ما كراتي هستند به همين اندازه ، كه مركزشان روي سياره محل سكونت آنهاست. چنين تركيبي ساده ترين و سر راست ترين نمونه از جهان هاي موازي است. هر جهان تنها بخشي كوچك از "جهان چند گانه" بزرگتر است.


جدال فيزيك و متا فيزيك

با اين تعريف از جهان ممكن است شما تصور كنيد كه مفهوم جهان چند گانه تا ابد در محدوده قلمرو متا فيزيك باقي خواهد ماند. اما بايد توجه داشت كه مرز ميان فيزيك و متا فيزيك را اين مسأله كه يك نظريه از لحاظ تجربه قابل آزمون است، يا خير تعيين مي كند نه اين موضوع كه فلان نظريه شامل انديشه هاي غريب و ماهيت هاي غير قابل مشاهده است .

مرز هاي فيزيك به تدريج با گذر زمان فراتر رفته و اكنون مفاهيمي است بسيار انتزاعي تر نظير زمين كروي ، ميدان الكترو مغناطيسي نامرئي ، كند شدن گذر زمان در شرعتهاي بالا ، برهم نهي كوانتومي ، فضاي خميده و سياهچاله ها را در بر گرفته است. طي چند سال گذشته مفهوم جهان چند گانه نيز به اين فهرست اضافه شده است .

پايه اين انديشه بر نظرياتي است كه امتحان خو را به خوبي پس داده اند. نظرياتي همچون نسبيت و نظريه مكانيك كوانتومي ، افزون بر آن به دو قاعده اساسي علوم تجربي نيز وفادار است. كه پيش بيني مي كنند و مي توانند آن را دستكاري نمايند .

انواع جهان هاي موازي

دانشمندان تاكنون چهار نوع جهان موازي متفاوت را تشريح كرده اند. هم اكنون پرسش كليدي وجود يا عدم جهان چند گانه نيست ، بلكه سوال بر سر تعداد سطوحي است كه چنين جهان مي توان داشته باشد .

يكي از نتايج متعدد مشاهدات كيهان شناسي اخير اين بوده است كه جهان هاي موازي ديگر مفهومي خيالپردازانه و انتزاعي صرف نيست. به نظر مي رسد كه اندازه فضا بينهايت است. اگر اين گونه باشد، بالاخره در جايي از اين فضا هر چيزي كه امكان پذير باشد واقعيت خواهد يافت. اصلاً مهم نيست كه امكان پذيري آن تا چه حد نامتحمل است

فراسوي محدوده ديد تلسكوپ هاي ما ، نواحي ديگري از فضا كاملا شبيه آنچه كه پيرامون ماست وجود دارند آن نواحي يكي از انواع جهان هاي موازي هستند. دانشمندان حتي مي توانند محاسبه كنند كه اين جهان ها بطور متوسط چقدر با ما فاصله دارند و مهم تر از همه اينكه تمامي اينها فيزيك حقيقي و واقعي است .

زماني كه كيهان شناسان با نظرياتي روبرو مي شوند كه از استحكام لازم برخوردار نيستند، نتيجه مي گيرند كه جهان هاي ديگر مي توانند ويژگيها و قوانين فيزيكي كاملا متفاوتي داشته باشند. وجود اين جهان ها بسياري از جنبه هاي پرسش بنيادي در خصوص ماهيت زمان و قابل درك بودن جهان فيزيكي را پاسخ داد.

به نقل از سي پي اچ تئوري
منبع ABC  : 
 
                                                    مقاله ی دوم در ادامه ی مطلب...


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه یازدهم شهریور ۱۳۸۹ توسط پارمیس رحمانی |
...می گوید:(( خودت گفتی یه شب خواب دیدی تو و مونس رفته اید توی دشت و اون جا صدای خدا رو شنیده اید که گفته بود دارید دنبال چی می گردید؟ و تو گفته بودی دنبال تو , داریم دنبال تو می گردیم . بعد اون صدا گفته بود برای پیدا کردن من که نمی خواد این همه راه بیاید توی دشت و بیابان . گفته بود من توی سفره ی خالی شما هستم , توی چروک های صورت عزیز , توی سرفه های مادربزرگ , توی شیار های پیشونی پدربزرگ , توی ناله های زنی که دارد وضع حمل می کند , توی پینه های دست آدم های بدبخت و فقیر , توی آرزوهای دختر های فقیر دم بخت که دوست درند کسی با اسب سفید بال دار بیاد و اون ها رو از نکبت فقری که توش گیر کرده اند نجات بده , توی عینک ته استکانی چشمان پدران نا امیدی که با جیب خالی بچه ی مریضشون رو از این دکتر به اون دکتر می برن , توی دل دوتا پسر بچه ی دبستانی که سر یک مداد پاک کن توی خیابان باهم دعواشون می گیره , توی دل مردی که شب با جیب خالی باید بره خونه اما از زن و بچه هاش خجالت می کشه , توی دل زن اون تعمیرکاری که دوست داره شب ها که شوهرش از کار برمی گرده خونه دست هاش از کار و روغن و گریس سیاه باشه که یعنی اون روز کاری بوده و شوهره پولی درآورده و به همین خاطر اون به دست های شوهرش نگاه می کنه ببینه سیاه ند یا نه؟ توی دل اون شوهره که اگر دستاش سیاه نباشن ساکت می ره یک گوشه ی اتاق تا گرسنه بخوابه اما صدای زنش که هی به بچه هاش می گه خدا بزرگه خدا بزرگه نمی ذاره اون راحت بخوابه , ...ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه دهم شهریور ۱۳۸۹ توسط پارمیس رحمانی |
                                           

در این قسمت ما بخش هایی از کتاب هایی را که مطالعه کرده ایم و مورد پسندمان بوده , برای شما خوانندگان ABC قرار می دهیم تا شما هم بهره مند شوید . امیدواریم مورد پسند واقع بشه

 

" زندگی مرده ریگ انسان نیست تا پس از انسان یا در غیابش موجودیتی عینی و مادی داشته باشد.          زندگی کارما یه ی انسان است , و محصول انسان , و رویای انسان , و مجموعه ی آرزوها و ارمان های انسان که بدون انسان هیچ است و کم تر از هیچ .

" زندگی در بساری از لحظه ها عاری از هرنوع معنا و مفهومی ست . این , ما هستیم که با مجموعه ی عملکرد هایمان به زندگی معنا و مفهوم می بخشیم . زندگی , به خودی خود , نه بد است نه خوب , نه تلخ است نه شیرین , نه ظالمانه و نه سرشار از عدالت... "

" انسان , فقط یک موجود زنده نیست , بلکه خود هم زنده است و هم زندگی ست . "

" همیشه گفته ام و باز می گویم , عزیز من , کودکی ها را به هیچ دلیل و بهانه , رها مکن , که ورشکست ابدی خواهی شد... "

" برای آنکه لحظه هایی سرشار از خلوص و احساس و عاطفه داشته باشی , باید که چیزهایی را از کودکی با خودت آورده باشی , و گهگاه کاملا سبکسرانه و بازیگوشانه رفتار کرده باشی. "

                                                                                         " چهل نامه ی کوتاه به همسرم "

                                                                                                    " نادر ابراهیمی "

 

                                                                        

 

 

                                                                        

نوشته شده در تاريخ سه شنبه نهم شهریور ۱۳۸۹ توسط پارمیس رحمانی |
 خالد حسینی

خالد حسینی زاده ۴ مارس سال ۱۹۶۵ در کابل نویسنده افغانی - آمریکا است. عمده شهرت وی بابت نگارش دو رمان بادبادک باز و دو صد خورشید رو است. حسینی ساکن ایالات متحده است و آثار خود را به زبان انگلیسی می‌نویسد.

                 Cover of A Thousand Splendid Suns    Cover of The Kite Runner

خالد حسینی، عنوان «هزار خورشیدرو» را از شعری از صائب تبریزی برای کتاب خود برگزیده‌است:

فلک از آفتاب آیینه داری پیشه می سازد

                                                  دو صد "خورشید رو" افتاده در هر پای دیوارش

خالد حسینی از پدر و مادری هراتی، در شهر کابل زاده شد. مادرش معلم فارسی و تاریخ در یک لیسه (دبیرستان) بزرگ دخترانه در کابل بود. در سال ۱۹۷۶، پدر خالد حسینی به عنوان دیپلمات وزارت خارجه افغانستان، به پاریس اعزام شد و او نیز به همراه خانواده، به پایتخت فرانسه  رفت.

خالد از سال ۱۹۹۶ به تحصیل در رشته پزشکی داخلی مشغول شد.

خالد حسینی ازدواج کرده و دارای دو فرزند (یک پسر و یک دختر با نام‌های حارث و فرح) است....ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۸۸ توسط پارمیس رحمانی |
                
نوشته شده در تاريخ سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ توسط پارمیس رحمانی |
  گزارش تصویری   از تولید سریالی دیگر از کارگردان مجموعه های موفقی مثل "پیله های پرواز, "اخرین گناه" , "عشق گمشده" , "ترانه مادری"و... و امسال هم "دلنوازان"...به کارگردانی حسین سهیلی زاده...

(عکس ها از شکوفه هاشمیان)

              

              دلنوازان

             

             

             دلنوازان

            

                 

                    برای مشاهده بقیه ی عکس ها بر ادامه مطلب کلیک کنید...ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه هفتم مرداد ۱۳۸۸ توسط پارمیس رحمانی |
عجیب ترین مجسمه های خیابانی دنیا   عجیب ترین مجسمه های خیابانی دنیا

عجیب ترین مجسمه های خیابانی دنیا   عجیب ترین مجسمه های خیابانی دنیا

عجیب ترین مجسمه های خیابانی دنیا   عجیب ترین مجسمه های خیابانی دنیا

 ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و ششم تیر ۱۳۸۸ توسط پارمیس رحمانی |
    

در  این مقاله ۲۳ نکته برای رسیدن به این عادت ذکر شده بود که در نوع خودشان جالب هستند و به نظرم اگر کسی اراده کافی داشته باشد می تواند به این نکات این عادت بسیار خوب و مفید را در خود ایجاد کند:

۱. محیط خوابتان را برای بیدار شدن مساعد کنید:
جایی که در آن می خوابید و صبح قرار است در آن بیدار شوید خودش می تواند یک عامل برای سحر خیزی باشد هر چند این عامل در افراد مختلف متغیر است اما مثلا داشتن یک اتاق خواب منظم و مرتب و تمیز می تواند بسیار در سحرخیز بودن شما موثر باشد و نظم این اتاق سبب شود که شما احساس کنید سر زمانی که با خود قرار گذاشته اید باید از خواب بیدار شوید.

۲. به اندازه کافی بخوابید:
این یکی از عوامل اصلی است که سبب می شود افراد با زود از خواب بیدار شدن مشکل داشته باشند، در اصل داشتن خواب کافی زود بیدار شدن از خواب را چندین بار آسان تر میکند.
این بدان معنی است که بایستی کمی با خودتان برای رفتن به موقع به رختخواب جدال کنید و سعی کنید بر نگرانی از دست دادن ساعات انتهایی شب و بعضا نیمه شب پایان دهید و البته جای نگرانی هم نیست می توانید این ساعات را با سحر خیزی در فردا صبح به دست بیاورید.

۳. کارهای روز بعدتان را در شب قبلش مشخص کنید:
نوشتن و یادداشت کردن کارهای مهمی که قرار است صبح بعد از بیدار شدن از خواب انجام دهید می تواند اراده شما را در سحرخیزی و شروع بی درنگ روزمرگی تان محکم تر کند. هر چه اراده قوی تری داشته باشید راحت تر می توانید سحر خیز شوید.

۴. در رختخواب مطالعه نکنید:
گذارندان چندین دقیقه در رختخواب و سعی در آرام کردن فکرتان و بدنتان بدن شما را متوجه میسازد که زمان خواب فرا رسیده است، با تمرین در این زمینه می توانید کم کم با ورود به رختخواب در کمتر از ۱۰ دقیقه به خواب بروید که البته هدف اصلی هم همین است پرداختن به کارهای جنبی مثل کتاب خواندن و غیره بیشتر باعث به هم ریختگی فکر و طولانی شدن زمان فرو رفتن به خواب خواهند شد.

۵. بلافاصله قبل از خواب چیزی نخورید:
اگر در فاصله ی زمانی کمتر از دو ساعت به خوابیدن چیزی بخورید و بعد به رختخواب بروید بدن شما درگیر هضم غذا خواهد بود و این امر می تواند در خواب شما اختلال ایجاد کند و یا اصلا زمان به خواب رفتنتان را طولانی کند.

۶. استرس را در خودتان از بین ببرید:
استرس یکی از مواردی هست که همیشه سبب کم خوابی می شود، می توان استرس را با تمرینات ویژه ی یوگا یا سعی بر کنترل نحوه ی تنفس و سایر موارد قبل از رفتن به رختخواب کاهش داد.

۷. به خودتان جایزه بدهید:
همیشه قرار نیست با این تفکر از خواب بیدار شوید که مثلا کلی کار دارید، می توانید برای خودتان در صورتی که زود از خواب بیدار شوید مواردی را به عنوان جایزه تعیین کنید، مثلا دیدن یک برنامه ی تلویزیونی صبحگاهی مورد علاقه، خوردن صبحانه یی خاص یا خوردن یک بستنی در شروع صبح یا هر چیز دیگری که می تواند برای بیدار شدن و ترک سریع رختخواب در صبح زود به شما انگیزه بدهد...ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۸ توسط پارمیس رحمانی |
استفاده از دمپایی در استخر
 

راه رفتن با پای برهنه در محوطه استخرها از راه‌ های انتقال قارچ می باشد .

به گفته یك متخصص پوست و مو، قارچ‌ ها كه در شرایط محیطی مناسب مثل تاریكی،‌ گرما و رطوبت به سرعت رشد كرده و تكثیر می‌ شوند، با نزدیك شدن به فصل تابستان و گرما باعث ایجاد بیماری‌ های زیادی می ‌شوند كه از میان آن ها قارچ لای انگشتان پا، شایع ‌ترین عفونت قارچی است.

دكتر بهروز باریك بین، متخصص پوست و مو در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشكی ایران گفت: قارچ لای انگشتان پا اغلب در مردان جوان و به خصوص ورزشكاران شایع است كه با علایمی چون سوزش، خارش و درد همراه بوده و گاهی منجر به عفونت‌ های شدید و گسترده حتی تا بالای ساق می ‌شود. قارچ لای انگشتان پا شایع ‌ترین بیماری قارچی است.

وی در ادامه ضمن اشاره به این كه این بیماری شایع ‌ترین بیماری قارچی محسوب می ‌شود، افزود: با رعایت بهداشت مناسب، خشك كردن لای انگشتان پا بعد از استحمام، استفاده از کفش ‌های مناسب و دمپایی می ‌توان تا حد زیادی از ابتلا به این بیماری پیشگیری كرد.

دكتر باریك بین همچنین تاكید كرد: افراد از راه رفتن با پای برهنه در محوطه استخرها خودداری كنند؛ چرا كه در صورت تماس پای بیمار مبتلا با زمین، قارچ ‌ها پخش شده و باعث انتقال به افراد سالم می‌ شود.

 

از سوی دیگر در صورت بروز این بیماری در فرد حتما به متخصص پوست مراجعه شده و دو تا سه روز از استحمام و استعمال كرم و داروهای شیمیایی و گیاهی خودداری شود تا با انجام آزمایشات و كشت ‌های مخصوص، به درمان هر چه سریع تر آن كمك شود.

منبعABC :تبیان

 
نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و یکم تیر ۱۳۸۸ توسط پارمیس رحمانی |
        

۱. ورزش کنید : اگر درباره ارجحیت های زیبایی می اندیشید ، هیچ چیز به اندازه برنامه ورزشی منظم تاثیر مثبت ندارد. اگر شما از شنا، والیبال ، تنیس یا دوچرخه سواری لذت می برید، سعی کنید که آن نظم را در آن ورزش دنبال کنید . حتی 30 دقیقه پیاده روی در روز تاثیر شگرفی در بر دارد.

۲. مدلتان را عوض کنید : با آرایشگرتان مشورت کنید که چه مدل موی دیگری به شما میاد. گاهی اوقات سالها کشیدن خط چشم به یک طریق یا استفاده از عطر یکسان باعث میشود خیلی سخت مدلهای جدید را بپذیرید .

۳.کمدتان را مرتب کنید : در کمدتان را بازکنید و ببینید چه لباس هایی را در 2 سال گذشته نپوشیده اید. آنها را کنار بگذارید و در مورد کشوی میز آرایشتان نیز لوازمی که خیلی وقت است استفاده نمی کنید دور بریزید.

۴. سری به دکترتان بزنید: دست کم سالی یکبار سری به پزشک و دندانپزشک خود بزنید. هیچ وقت نگذارید که بیش از 12 ماه از آخرین ویزیت شما با دندانپزشکتان بگذرد. دندان های سفید یکی از مهم ترین اصول زیبایی شماست...


 ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ سه شنبه دوم تیر ۱۳۸۸ توسط پارمیس رحمانی |
       در چشم باد  

 {مطلب اصلاح شده}                                    

مجموعه تلویزیونی«در چشم باد» پس از پنج سال فیلمبرداری، جمعه این هفته روی‌آنتن می‌رود.
بالاخره انتظارها به سر رسید و مخاطبان سیما از این هفته روزهای جمعه می‌توانند شاهد پخش یکی از سریال‌های پر‌خرج تلویزیون موسوم به «الف ویژه» باشند.

بر این اساس مجموعه تلویزیونی «در چشم باد» به کارگردانی مسعود جعفری‌جوزانی با پایان یافتن مجموعه تلویزیونی «یوسف پیامبر»، از جمعه ۱۲ تیر ماه ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت. این مجموعه به تهیه‌کنندگی مسعود جعفری‌‌جوزانی و عباس اکبری در50 قسمت 50 دقیقه‌ای برای پخش از شبکه اول سیما تهیه و تولید شده است. نوشتن فیلمنامه این سریال توسط مسعود جعفری‌جوزانی دو سال زمان برده است.
فیلمبرداری مجموعه تلویزیونی «در چشم باد» از مهرماه سال 1382 در لوکیشنی واقع در شمال کشور آغاز شد، به مدت 5 سال به طول انجامید و در نهایت در اواخر سال 1387 به پایان رسید. برای ساخت این سریال از 480 لوکیشن استفاده شده و به بیش از 10 شهرستان و استان دیگر سفر شده است. در این پروژه بازیگران مطرحی چون پارسا پیروزفر، اکبر عبدی، کامبیز دیرباز، سعید نیک‌پور، سحر جعفری‌جوزانی، لاله اسکندری، جهانگیر الماسی، محمود پاک نیت، محمد رضا هدایتی، هومن سیدی و. . . ایفای نقش کرده‌اند و حسین علیزاده موسیقی متن آن را ساخته است.

منبع  ABC : www.cinetmag.com                                                                                    

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۸۸ توسط پارمیس رحمانی |
 


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیستم خرداد ۱۳۸۸ توسط پارمیس رحمانی |
"بازگشت به زندگی" به بازار اومد.

بازگشت به زندگیسلام به همه ی دوستان.یادتون هست تو گفت وگویی که با مهندس مهراز داشتیم از کتابی صحبت کردیم که به زودی قرار بود به بازار بیاد...و حالا اومده و تو نمایشگاه کتاب هم به فروش رسیده.کتاب مهندس حمید رضا مهراز هم اکنون در حال فروش می باشد و خود ما هم این کتاب را خریداری کردیم و به شما هم پیشنهاد می کنیم از این کتاب استفاده کنید و به سوال هاتون در باره ی مهندس مهراز پاسخ بدید.ایشون در این کتاب از زندگی قبلی و همچنین به کما رفتنشون و خلاصه هر چیزی که می خواهید درباره ی ایشون بدونید نوشتن.

 

 متنی از کتاب-فصل تعریف عشق:

... ـ بله,حمیدحقیقت این است که خیلی دلم می خواد بدانم عشق چیست و انسان چگونه عاشق می شود؟

    ـ گروهی از دانشمندان معتقدند که از مغز ما و از مسیر چشم ما همواره امواجی بیرون می ایند دایره وار که رفته رفته بزرگ تر و از ما دورتر می شوند.حالا هرگاه یک زن و یک مرد که همدیگر را می بینند امواج ساطع شده از چشم انان یعنی ان دوایر کاملا بر هم منطبق شوند ان ها عاشق یکدیگر می شوند... 

اطلاعات بیشتر:مهندس حمید رضا مهراز

                                                                                                                                    

نوشته شده در تاريخ سه شنبه پنجم خرداد ۱۳۸۸ توسط پارمیس رحمانی |
    

    

    

                  برای دیدن ادامه این عکس ها بر ادامه مطلب کلیک کنید.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۸۸ توسط پارمیس رحمانی |
"بیرون اوردن مردگان" یا "کلبه"

کلبه کلبه

کلبه

 کلبه

کلبه کلبه

 کارگردان: جواد افشار

بازیگران: کامبیز دیرباز ، احمد مهرانفر ، بهاره افشاری، سحر ریحانی ، یابک حمیدیان

اصغر نقی زاده ، هادی قمیشی ، علی افشار و جمشید هاشم‌پور

خلاصه داستان: داستان چهار دانشجو است که برای انجام تحقیقات راهی غسالخانه ای در جنگل می شوند. اما در آغاز تحقیقات شب هنگام اتفاقاتی می افتد که گویی نباید به این سفر می آمدند.


"حریم"


حریم

 حریم

  حریم حریم 

 کارگردان:  سیدرضا خطیبی 

 بازیگران: حمید فرخ‌نژاد، شیرین بینا، چکامه چمن‌ماه، عنایت شفیعی، محمدعلی فرمند، عادل علیزاد و محمد حاج‌حسینی

  خلاصه داستان: این فیلم درباره چند قتل مشکوک در جنگل‌های شمال است که سروان محبی مامور رسیدگی به پرونده آن می‌شود.

 

نوشته شده در تاريخ یکشنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۳۸۸ توسط پارمیس رحمانی |

تغذیه کافی و مناسب باعث شفافیت و روشن شدن پوست شما می شود. اگر فردی را ببینید با مشاهده پوست او ممکن است فوراً بگویید که آیا فرد سالمی است یا خیر؟

 آنتی اکسیدان ها  نقش مهمی در حفظ سلامتی پوست دارند و در برابر نور خورشید و سایر مواد مخرب محیطی از پوست محافظت می کنند.

این مواد به شکل ویتامین ، املاح یا فیتوکمیکال ها ( رنگدانه های گیاهی ) هستند که از تخریب غشاهای سلولی توسط رادیکال های آزاد جلوگیری می کنند.

 ویتامین C  ، ویتامین E  ، بتاکاروتن  و سایر رنگدانه های گیاهی نمونه ای از آنتی اکسیدان ها  هستند که خطر بروز بیماری ها را کاهش می دهند.

با توجه به اینکه پوست مانند یک سد حفاظتی برای بدن عمل می کند، بایستی با رعایت یک برنامه غذایی مناسب این سد حفاظتی را تقویت کنید.

مطالعات علمی نشان داده مصرف یک رژیم غذایی کم چرب در افرادی که سابقه ابتلا به 

سرطان پوست  را داشته اند، رشد سلول های سرطانی را کاهش داده است. در حالی که رژیم غذایی پرچرب اثر عکس داشته است.

ویتامین C ، ویتامین E و بتاکاروتن نمونه هایی از مواد آنتی اکسیدان هستند که نقش مهمی در حفظ سلامتی پوست دارند.

طی یک مطالعه به تعدادی فرد مسن ( بالای 70 سال ) که در کشورهای اروپایی زندگی می کردند، یک رژیم غذایی شامل میوه ، سبزی ، 

آجیل  ، ماست  ، حبوبات  ، تخم مرغ  ، روغن های گیاهی ، غلات سبوس دار  ، چای  و آب  داده شد. بعد از مدتی دیده شد افرادی که این مواد غذایی را مصرف کرده اند ، نسبت به کسانی که گوشت قرمز  ، شیر پرچربی  ، کره  ، سیب زمینی  سرخ شده و شیرینی جات خورده بودند، کمتر دچار چین و چروک پوست شده اند. البته نباید فکر کنید که تغییر وضعیت برنامه غذایی شما (مثلاً از حالت دوم به حالت اول) می تواند تمام چین و چروک های پوست شما را از بین ببرد یا جلوی پیرشدن پوست شما را کاملاً بگیرد. ولی این هم غلط است که هر چه می خواهید بخورید و فکر کنید تاثیری روی پوست شما ندارد.

هر چیزی که می خورید، روی هر کدام از اندام های شما تاثیری می گذارد و پوست نیز از این تأثیر مستثنی نیست. شاید فکر کنید استفاده از کرم های گران قیمت مواد مغذی لازم برای پوست شما را تأمین می کنند. اما اینطور نیست. مصرف این گونه کرم ها تغذیه کافی و مناسب را برای پوست فراهم نمی کنند.

 منبع ABC : تبیان                           

                                                         ادامه دارد...ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه نهم اردیبهشت ۱۳۸۸ توسط پارمیس رحمانی |
تحقیق جدیدی نشان داده است که جویدن آدامس بدون قند، میزان دریافت کالری و میل به مصرف خوراکی‏ها شیرین را کاهش می‏دهد. جویدن آدامس بدون قند، اشتها را نیز کنترل می‏کند.

افراد شرکت کننده در این تحقیق، 115 مرد و زن 18 تا 54 ساله بودند که همگی پیش از آن مرتبا آدامس می‌جویدند.در این تحقیق از شرکت‌کنندگان خواسته شده بود که در دوره زمانی بین ناهار و عصرانه هر ساعت، 15 دقیقه آدامس بدون قند بجوند. در یک بعدازظهر دیگر، افراد در این زمان آدامس نمی‌جویدند.

نتایج اولیه این تحقیق شامل موارد زیر بود:

* جویدن آدامس بدون قند، میزان دریافت انرژی از طریق مصرف میان وعده‏های بعد از ظهر را تا 40 کالری کم می‏کند، به خصوص میزان دریافت انرژی از طریق مصرف خوراکی‏های شیرین تا 60 کالری، کاهش می‏یابد.

* با جویدن آدامس، میل به خوردن غذا و خوراکی‏های شیرین بین وعده ناهار و عصرانه کاهش می‏یابد و کمتر احساس گرسنگی می شود.

* با جویدن آدامس، میزان انرژی مورد نیاز بدن بین ناهار و عصرانه، حفظ می‏شود (یعنی نیازی به دریافت انرژی اضافه نیست) و احساس کسلی و خواب آلودگی کمتر می‏شود.

نتایج این بررسی در 19 آوریل (30 فروردین 88) در کنفرانس "زیست‌شناسی تجربی 2009" در نیواورلئانز آمریکا اعلام شد.

در کل، نتایج این تحقیق، نقش آدامس را در کاهش دریافت انرژی از طریق عصرانه و کنترل اشتها و کاهش میل به خوردن میان وعده‏ها ثابت کرد.

متخصیصن تغذیه معتقدند حتی اعمال تغییرات ناچیز در کالری دریافتی می‏تواند تاثیرات مهمی برای کنترل وزن در طولانی مدت داشته باشد.

این تحقیق نشان می‏دهد جویدن آدامس بدون قند، راهی آسان و کاربردی، برای کاهش مصرف میان وعده‏ها و خوراکی‏های شیرین است.

هزینه این بررسی را انستیتو علمی Wrigley تامین کرده است که بخشی از شرکتی است که آدامس تولید می‌کند.

گردآوری: نیره ولدخانی – کارشناس علوم تغذیه

                           سایت تبیان

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه سوم اردیبهشت ۱۳۸۸ توسط پارمیس رحمانی |
وای واقعا که عجیبه! شاید شما هم تا حالا کلیپ بچه هاي پاركور رو ديده باشيد و حتما اولين چيزي كه گفتيد اين بوده كه واااي اينا چه طوري اين قدر راحت اين ور اون ور مي پرن؟مثل مرد عنكبوتي مي مونن . واي مثل اين مي مونه كه دارن رو يه تيكه ابر مي پرن نه روي زمين صفت!   خب وقتي ما کلیپ هاشون رو ديديم به اين فكر افتاديم تا درباره ي كارشون يك سري اطلاعات ازشون بگيريم تا هم ما و هم شما با اين ورزش اشنا بشيم . براي همين يه گفت و گو با يكي از اعضاي اين گروه داشتيم :

ABC:یه توضیح درباره ی کارتون بدید.

فراز پارکور: سلام و خسته نباشید,خب,کار ما اینطوری شروع شد که دنبال یه ورزش جدید و با هیجان می گشتیم و کم کم از روی فیلم و کلیپ های خارجی با این ورزش اشنا شدیم و دیدیم که خیلی به کار ما میاد و رفتیم دنبالش تا الان به اینجا رسیدیم.ولی اگر بخوام نظرم رو درباره ی این ورزش بگم,می گم که واقعا تا حالا تو زندگیم ورزشی به این باحالی و پر هیجانی ندیده بودم و واقعا از این که این ورزش جدید(در ایران)رو برای خودم انتخاب کردم خوش حالم.

ABC: اسم اعضای گروه رابگید.گروه و افراد گروه لقب خاصی دارند؟لقب ها بر چه اساسی انتخاب شده اند؟

فراز پارکور: اسم اعضای گروهمون(که خیلی دوستشون دارم!):خودم(فراز),مهران,رضا,کسری و نادر,در کل 5نفر هستیم. لقب های اعضامون:

1.خودم که معمولا بهم میگن:فراز پارکور(دلیل:چون جزو اولین کسانی بودم که Parkour کار میکردم,همه و دوستانم بهم اینو میگن!)البته لقب های دیگه هم دارم(هر کی یه چیزی می گه!)

2.مهران(Kito)(دلیل:دلیل خاصی نداره,به خاطر قشنگی انتخابش کرده.)

3.رضا شوت بک(Shout Back)(دلیل:چون شوت بک از اولین حرکت هایی بود که یاد گرفته بود.)

4.کسری(Intent)(دلیل:این یکی هم برای قشنگی!)

5.نادر(3N)(دلیل:نادر هم دلیل خاصی نداره و برای قشنگ بودنش اینو انتخاب کرد.)

ABC: چند وقت است که به این ورزش پرداخته اید و گروه تشکیل داده اید؟

فراز پارکور: الان سه ساله که این ورزش رو ادامه دادیم و پیشرفت های خوبی هم داشتیم(البته تعریف از خودمون نباشه!)

ABC: به این ورزش به عنوان تفریح نگاه می کنید یا یک حرفه؟ ایا می خواین این ورزش رو ادامه بدید؟

فراز پارکور: این ورزش کارایی خاصی در ایران نداره ولی در خارج برای پلیس هاو... به درد می خوره, برای همین ما در اینجا به عنوان یک تفریح دوست داشتنی به این ورزش نگاه می کنیم, من خیلی دوست دارم این ورزش(Parkour) رو ادامه بدم تا ببینم خدا چی می خواد!

                        

                                     روی ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه هفتم اسفند ۱۳۸۷ توسط پارمیس رحمانی |
شما هم از اتوی مو استفاده می کنید؟

بر خلاف سال ها پيش که موهاي فر مد بود، چند سالي است که هر چقدر موهاي صاف تر و يک دست اتوی موتري داشته باشيد، براي رفتن به يک مهماني زنانه مشکل کمتري داريد. ولي بسياري از محصولات جديد، کار خانم هايي را که موهاي فر و مجعد دارند، راحت کرده است. دو نمونه از محصولاتي که مي توان با آن ها در خانه موهايي صاف را براي خود فراهم کرد: اتوي مو و سشوار است. اگر شما هم از گروه خانم هايي هستيد که هر روز اتوي مو دست تان است، يک لحظه صبر کنيد، دست نگه داريد و توصيه هاي ما را درباره ي استفاده ي صحيح از اتوي مو بخوانيد.

اين توصيه‌ها را جدي بگيريد

1- موهاي تميز را اتو کنيد:

بهتر است هنگامي که موهايتان را به تازگي شسته‌ايد و تميز کرده‌ايد، از اتوي مو براي حالت دادن و صاف کردن موهايتان استفاده کنيد. وقتي موهايتان چرب است و چند روزي است حمام نرفته‌ايد، اگر از اتوي مو استفاده کنيد، اين چربي‌ها و آلودگي با حرارت اتو به خورد موهايتان مي‌روند و موهايتان آسيب مي‌بينند.

2- سشوار بکشيد:

اتوی موپس از صاف و يک دست کردن موهايتان با اتوي مو، روي آن ها سشوار بکشيد. ولي به جاي استفاده از باد داغ سشوار، از باد سرد آن استفاده کنيد. اين کار موهاي شما را براق‌تر مي‌کند و در عين حال چون از باد گرم سشوار استفاده نکرده‌ايد، باز هم به نفع سلامت موهايتان کار کرده‌ايد.

3- پيش از‌ آن شانه کنيد:

براي اين که حرارت اتوي مو کمتر روي موهايتان باقي بماند، پيش از اتو کردن موهايتان، آن ها را شانه کنيد. حتما قبول داريد که اتو کردن و صاف کردن موهاي شانه شده بسيار راحت‌تر از موهاي نامرتب و درهم است. شما در اين صورت مي‌توانيد دفعات کمتري اتوي مو را روي موهايتان بکشيد.

4- شب بهتر از صبح:

بهتر است شب به حمام برويد و موهايتان را بشوييد و تميز کنيد و سپس آنها را با اتو صاف کنيد و به رختخواب برويد، چون اين کار موجب مي‌شود صبح موهاي مرتب تر و زيباتري داشته باشيد. اگر با موهاي خيس و نامرتب بخوابيد، صبح روز بعد بايد مدت بيشتري را براي صاف کردن موهايتان با اتوي مو صرف کنيد و به طور مسلم، موهايتان حرارت بيشتري خواهند ديد.

منبع ABC : تبیان                                                                                        

ادامه را حتما مطالعه کنید...ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و پنجم بهمن ۱۳۸۷ توسط پارمیس رحمانی |
خلاصه داستان...
 
اخراجی ها 2درگيری شديد در منطقه نبرد ادامه دارد، دشمن بيمارستان صحرايی را محاصره می‌کند و همه اخراجی‌ها به همراه ساير همرزمان شان اسير می‌شوند. دشمن با اسيرگيری گسترده قصد يک مانور تبليغاتی دارد. همه اسرا به يک اردوگاه اسرای ثبت‌نام نشده منتقل می‌شوند.  حسام نواب صفوی
 
خانواده اخراجی‌ها برای زيارت عازم مشهد هستند و به طور ناخواسته درگير يک حادثه تروريستی می‌شوند. یک مرد و زن منافق، هواپیمای ایرانی را به مقصد عراق می ربایند. دشمن با فراخواندن خبرنگاران خارجی و داخلی به اردوگاه و تطميع و تهديد برخی از اسرا و ايجاد چندپارچگی بين آنها، نقشه شومی در سر دارد.
تروريست‌ها با دشمن هم‌دست شده‌اند، اما اسرا زير بار فشارهای دشمن نمی‌روند و دشمن در بين اسرا به دنبال چهره‌های شاخص فرمانده و روحانی می‌گردد. حضور خانواده اخراجی‌ها بين مردم بيگناه و پخش اخبار مرتبط با آنها اسرا را همدل می‌کند و نقشه دشمن برای ايجاد تفرقه و حکومت بر اردوگاه نقش بر آب می‌شود ..."
 
مهراوه شریفی نیادر اين فيلم دفاع مقدسی که فيلمبرداری آن عيد فطر آغاز شده است، اکبر عبدی، امين حيايی، محمد‌رضا شريفی‌نيا، ارژنگ امير‌فضلی، سيدجواد هاشمی، مهران رجبی، جواد رضويان، امیر یل ارجمند، رضا ایراندوست، شيلا خداداد، نگار فروزنده، نيوشا ضيغمی، مهراوه شريفی‌نيا، شهره‌ لرستانی، مينا جعفر‌زاده، ليلا بلوکات، نرگس محمودی و ... هنرنمايی می‌کنند.
همچنين کامبيز ديرباز و علی‌ اوسيوند به صورت افتخاری در اين اثر هنرنمايی می‌کنند. فیلمبرداری
گزارش و عکس: حمید داودآبادی 
 
منبع ABC   
 jahannews                                   
 
 
 
 
نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و دوم آذر ۱۳۸۷ توسط پارمیس رحمانی |
اخرین دعوت(حامد بهداد) اخرین دعوت...برای شبکه۲ در ایام محرم

سریال "اخرین گناه" یادتون میاد؟ اصلا چرا اون...ترانه مادری رو که یادتونه.خب پس حالا میتونید تو این ایام محرم یه سریال خوب دیگه از کارگردان خوب این سریال های قشنگ اقای "حسین سهیلی زاده" ببینید به اسم "اخرین دعوت" البته اول اسمش "زخم های رویا" بوده اما به علت شباهت  اسم سریال"مرگ تدریجی یک رویا" اسمش عوض شد. ما یعنی گزارشگر های ABC هم تو زمستان بود که رفتیم پشت صحنه ی این سریال حسابی خوب.و گزارش خودمونو وارد وبلاگ کردیم تا شما هم بیشتر با این سریال اشنا بشید.پس می تونید ادامه مطلب رو مطالعه کنید.

حسین سهیلی زاده   ABC magazineادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیست و یکم آذر ۱۳۸۷ توسط پارمیس رحمانی |

 اشپزباشی   اشپز باشی                                               

مجموعه تلویزیونی «آشپزباشی» به كارگردانی «هنرمند»   كه  با بازی متفاوت «پرویز پرستویی» در نقش یك آشپز جلوی دوربین رفته، از هفته آینده وارد مرحله تدوین می‌شود.

مجموعه تلویزیونی «آشپزباشی» به كارگردانی «محمدرضا    هنرمند» كه با بازی متفاوت «پرویز پرستویی» در نقش یك آشپز جلوی دوربین رفته، از هفته آینده وارد مرحله تدوین می‌شود.
جواد نوروزبیگی كه تهیه كنندگی مجموعه تلویزیونی «آشپزباشی» را برعهده دارد با بیان این مطلب گفت: تا به    حال حدود ده درصد از كار تصویربرداری این مجموعه انجام      شده و «سپیده عبدالوهاب» از هفته آینده تدوین آن را       آغازمی‌كند.
وی افزود: در حال حاضر تصویربرداری سریال در لوكیشنی واقع در خیابان میرزای شیرازی انجام می‌شود و گروه تا ماه آینده در این لوكیشن باقی خواهند ماند.

ادامه داره...

  

منبع ABC                              ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه شانزدهم آبان ۱۳۸۷ توسط پارمیس رحمانی |
سوال های خود از اقای مجید یاسر(بازیگر مجموعه ی طلاق در وقت اضافه.روز سوم و...) و مهندس حمید مهراز (مهمان برنامه ماه محبوب)را به صورت نظر خصوصی برای ما بنویسید و هفته ی اینده پاسخ سوال خود را در گفت و گوی ABC بخوانید 

 

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه دوم آبان ۱۳۸۷ توسط پارمیس رحمانی |
بولینگ

بولینگ در سالهاي اخير با تغييراتي در تكنولوژي و سيستم امتياز دهي اتوماتيك و دستگاه هاي

پيشرفته و نورپردازي خاص به يك ورزش پر تحرك و نشاط آور تبديل شد. بگونه اي كه تمام رده هاي سني

را از نوجوان تا كهنسال مجذوب خود نموده است .

باشگاه بولينگ مجموعه ورزشي انقلاب كه ساخت آن حدود دو سال به طول انجاميد ،در سال 1385

افتتاح گردید این باشگاه از نظر تکنولوژی و کيفيت ساخت با مدرنترين باشگاه های بولينگ جهان رقابت

می کند . اين باشگاه دارای 24 خط بولينگ از نوع اتوماتيک همراه باسيستم امتيازدهی خودکار و دارای

 مکانيزم توپ برگردان اتوماتيک و همچنين 12 ثانيه زمان تنظيم مجدد برای پـرتاب بعدی می باشد که بـا

استانـداردهای جهانـی ، مطابـقت می کند. سالن بولینگ با مساحت 2400 متر مربع می باشد و از نظر

فضای ساختمان دارای سبکی نو و مدرن است و از نظر زیبایی و رنگ آمیزی و محوطه سازی ، فضایی

دلپذیر را فراهم نموده است .این سالن در ضلع غربی مجموعه روبروی سالن بیلیارد قرار گرفته است .

بولینگ

رزرواسيون خطوط :

اعضاء مي توانند حداقل 24 ساعت قبل از طريق سايت www.irvisionBowling.com درخواست خود را به

دفتر رزرواسيون باشگاه اعلام نمايند .


قابل ذكر است كه به لحاظ استقبال شديد و محدوديت خطوط ( فقط 24 خط )‌ توصيه مي شود قبل

ازمراجعه به باشگاه از طريق تلفن 26201850 و يا فكس 88601968 و يا از طريق سايت، تقاضاي خود را

 ارسال فرماييد تا خدمه اين باشگاه شرمنده حضور بدون امكان پذيرش شما در ايام روزها بخصوص تعطيل

 نباشند .

                         برای اطلاعات بیشتر بر  مجموعه ی ورزشی انقلاب کلیک کنید

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۷ توسط پارمیس رحمانی |
بیلیارداموزش بیلیارد

قبل از اینکه وارد موضوع نشانه‌گیری شویم، شما باید چشم اصلی خود را بشناسید.
برای این کار یک شیء کوچک را در فاصله 4 یا 5 متری خود در نظر بگیرید، آنگاه انگشت شست خود را در مسیر چشم و آن شیء قرار دهید بگونه‌ای که آن را بپوشاند سپس به نوبت یکی از چشم‌هایتان را ببندید.
چشم اصلی شما، آن چشمی است که در هنگام دیدن با آن شست خود را، در همان محل ابتدایی می‌بینید و انحرافی وجود ندارد البته معدود افرادی هم هستند که « دو چشمی » هستند.

پس از مشخص کردن چشم اصلی، باید یادتان باشد که همواره چوب را در زیر چشم اصلی خود قرار دهید.

بیلیارد

اگر دو چشمی هستید، می‌توانید چوب را در وسط چانه بگذارید.

بیلیارد

مطلب فوق تأثیر بسزایی در دقت نشانه‌گیری شما خواهد داشت.

مسأله بعدی این است که شما در حین خم‌شدن و هنگامی که در پشت توپ سفید (cue ball) هستید، باید دائماً چشمتان، بین نقطه برخورد چوب با توپ سفید و نقطه برخورد توپ سفید با توپ هدف (object ball) در رفت و آمد باشد.
اما در لحظه آخر، یعنی هنگامی که می‌خواهید به توپ ضربه بزنید باید نگاهتان تنها معطوف به نقطه برخورد روی توپ هدف باشد.

حال شما چگونه متوجه شوید که توپ سفید باید به کدام نقطه از توپ هدف برخورد کند؟

برای پیدا کردن پاسخ این سوال کافی است همواره در ذهن خود یک خط مستقیم از وسط پاکِت (pocket) تا وسط توپ هدف بکشید و آن را امتداد دهید، نقطه‌ای که این خط از توپ بیرون می‌آید، نقطه موردنظر شماست.

 

منبع ABC : ایران بیلیارد,IRANBILLIARD.BLOGFA.COM

                                           

                                      برای مشاهده ادا مه,بر ادامه مطلب کلیک کنید  ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ جمعه نوزدهم مهر ۱۳۸۷ توسط پارمیس رحمانی |
                               و این است گلشیفته فراهانی دختر هنرمند ایرانی

                      گلشیفته فراهانی

                        گلشیفته فراهانی

                                                         گلشیفته فراهانی

                    گلشیفته فراهانی

 ادامه دارد...ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ دوشنبه یکم مهر ۱۳۸۷ توسط پارمیس رحمانی |
پرویز پرستویی کامبیز دیرباز


                         

   عزت الله انتظامی      پرویز پرستویی


    رضا عطاران         محمدرضا گلزار    رضا کیانیان          


 حمید لولایی      نیکی کریمی    بهزاد فراهانی   یانی 


  تیم پرسپولیس         امیر جعفری

                             برای مشاهده بقیه عکس ها بر ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ دوشنبه یکم مهر ۱۳۸۷ توسط پارمیس رحمانی |
کوله پشتیکوله پشتی من چه طوری باید باشه ؟    کوله پشتی

استفاده از کوله پشتی به طرز نادرست یا بکار بردن کوله پشتی های بسیار سنگین, کودکان را در

معرض ابتلا به آسیب های نخاعی قرار می دهد. کمردرد هم اکنون یکی از شایع ترین دردها در بین

بزرگسالان شاغلآمریکاییست. اگر ما مسایل مربوط به کوله پشتی را که منجر به ابتلای کودکان به

کمردرد می شود اصلاح نکنیم, این مشکل در سال های آتی تشدید خواهد شد. به منظور پیشگیری از

بروز این قبیل کمردردها در اینجا چند نکته ی امنیتی درباره استفاده از کوله پشتی ارایه شده است:

برای توضیع بهتر وزن, از هر دو بند کوله استفاده کنید. استفاده از یک بند به یک طرف بدن فشار می آورد

 تا تمام وزن کیف را تحمل کند.وقتی کوله را به پشت می اندازید یا خارج می کنید, مراقب باشید بالا تنه

را ثابت نگه دارید و از پیچ خوردن بیش از حد بپرهیزید.                                                        

کوله پشتی باید روی قوی ترین ماهیچه های میانی بدن قرار بگیرد. کوله باید به طور مساوی در وسط

   کمر قرار گرفته و...                               

 

                                   برای مشاهده ادامه بر ادامه مطلب کلیک کنید

                                                       کوله پشتیادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و پنجم شهریور ۱۳۸۷ توسط پارمیس رحمانی |
توضیحات اقای " حمید سلیمانی " در اختصاص با جلوه های ویژه   

حمید سلیمانی در "شب بخیر فرمانده"  محل فیلمبرداری: ا بادان   کارگردان: ا نسیه شاه حسینی   صحنه: پلان ـ باران در سوله   "شب بخیر فرمانده"  

 


 شب بخیر فرمانده    محل فیلمبرداری: ا بادان     کارگردان: ا نسیه شاه حسینی " شب بخیر فرمانده"

 


       دوئلمحل فیلمبرداری: ا بادان و جاده ساوه    کارگردان: احمدرضا درویش  " دوئل" 


   چهل سربازمحل فیلمبرداری: ساحل قشم   کارگردان: محمد نوری زاد     "چهل سرباز"


1. عنوان شغل: جلوه های ویزه میدانی و بصری     

2. تعریف شغل: جلوه های ویزه مخصوص فیلم های سینمایی و هم چنین برنامه های تلوزیونی می باشد . در سینما هر کاری که احتیاج به تفکر و حقه داشته باشد در ان جلوه های ویزه کاربرد دارد.

3. رسته(گروه)شغلی: طراحان,مجریان و دستیاران

4. شرح وظایف و مسئولیت های اصلی شغل: طراحان جلوه های ویزه, برای قسمت ها و پلان های فیلم طرح و مدل می دهند. مجری کار, اجرای طرح طراح. دستیار, کمک مجری برای انجام دادن کار مورد نظر.

5. اهمیت و ضرورت شغل: برای نشان دادن بعضی صحنه ها و پلان ها  نیاز به جلوه های ویزه است و بخشی از کار به جلوه های ویزه و صحنه های غیر قابل تصور و بسیار جذاب بستگی دارد.

6. مدارک تحصیلی لازم برای احراز شغل: به وظیفه هر فردی در این شغل بستگی دارد و بیشتر این مدارک دکترا, فوق لیسانس و ... می باشد.

7. مهارت ها, تجارب و دوره های اموزشی ویزه برای احراز شغل: برای احراز این شغل نیاز به گذراندن مراحل تئوری و هم چنین عملی است و تجربه بخش مهم این شغل است و بدون تجربه وارد شدن به این شغل امکان پذیر نمی باشد.

8. شرایط محیط: شرایط محیط این کار به موضوع فیلم بستگی دارد که شاید فیلم جنگی, اکشن یا کمدی باشد.
هم چنین در شرایط خاص اب و هوایی ممکن است قرار بگیرد. به مثال اگر فیلم جنگی باشد اکثرا فیلم را در مناطقی که قبلا در ان جنگی اتفاق افتاده مانند خرمشهر در ایران می سازند.

9. وسایل و ابزار لازم برای انجام شغل: وسایل و ابزار این شغل به شرایط و موضوع فیلم بستگی دارد برای مثال در فیلم های عاشقانه و احساسی به باران مصنوعی و دستگاهی از قبیل دستگاه مه ساز و غیره است . هم چنین در فیلم های جنگی به لوازم و مهمات جنگی از قبیل تانک, هواپیما, مین و غیره احتیاج است.

10. خصوصیات جسمانی و توانایی های بدنی لازم برای انجام شغل: سینما در کل شغل سخت و پر فرازو نشیبی می باشد و بعد از معدن سخت ترین کار شناخته شده و به همین دلیل ما باید از نظر جسمانی و توانایی در حد بالا باشیم. در این کار افراد باید در برابر بی خوابی و خستگی ناشی از کار زیاد , شرایط خاص اب و هوایی و اتفاقات غیر قابل پیش بینی مقاومت لازم را داشته باشند.

11. معلولیت های بی اثر در انجام شغل: به علت سختی بسیار این شغل فرد باید از نظر جسمانی و  

 

                            برای مطالعه ی ادامش بر ادامه مطلب کلیک کنید
 ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه سیزدهم شهریور ۱۳۸۷ توسط پارمیس رحمانی |
افطار با شیرینی های طبیعی بدون آنكه باعث انباشته شدن چربی بدن گردد برای مواد سفیده ای بدن رل حفاظتی را داشته ، نیرودهنده خوبی برای بدن است، خستگی را به تاخیر می اندازد و بسرعت وسهولت هضم و جذب می شود.
نبی گرامی اسلام( ص ) خرما و كشمش و ... را انتخاب می فرمودند.

افطار با خرما یا كشمش شروع خام خوری است و باعث جلوگیری از زیاد شدن گلبول های سفید و ورم ... می گردد.

افطار با این دو آسان است. تهیه آنها دشواری ندارد، فقیر وغنی هر دو امكاناتی دراین باره دارند!خرما

میوه جات را باید تازه خورد خرما در فصل خود تازه است و در غیر فصلش نیز كهنگی بر آن اثری نمی گذارد. كشمش هرچه كهنه تر شود اسید الكل های موجود در آن به شیرینی تبدیل شده برای افطار بهتراست لذا افطار با این دو برای همیشه یكنوع تازه خوری است.

هر دو سرشار از ویتامین ها و بسیاری مواد معدنی لازم می باشند. درهر دو مواد معدنی كه كاتالیزور محسو بند و برای عمل هضم و جذب كمك می نمایند موجود است.

با آمارگیری از نقاطی كه در سال اهالی آن مقداری خرما می خورند و سرطان دیده نمی شود، خرما را بعضی یك عامل ضد سرطانی می دانند. خرما و كشمش قند خود را زود ببدن می رسانند زیرا گلوكز درآنها بوده و در بدن هم سازگارترین نوع قند محسوب می شود.

بدن مواد قندی را زودتر از چربی و پروتئین بمصرف متابولیسم می رساند وچربی نیز زودتر ازپروتئین می سوزد و لذا روزه دار از قند خرما و كشمش زودتر بهره مند خواهد شد (بین دونماز از قند طبیعی به نحو احسن برخوردار شده تا آنكه بمائده افطاری برسد).

چربی ها تنها غذای مولد مواد ستونی نیستند بلكه مواد نیز ستوژن می باشند حتی در نزد مرض قندی ها گوشت و مواد سفیده ای استون را بالا می برند در صورتی كه نشاسته ای ها (كه خرما را می توان از آنها حساب كرد) از تولید این مواد جلوگیری می نمایند ولذا خرما یك نوع فریاد رسی برای بدنی است كه حتی تصور شود استون در آن ایجاد شده است.

تا كنون عقیده داشتند كه مواد سلولزی جذب بدن نمی شوند اما امروز می گویند درمحیط روده ها باكتری هایی یافت می شود كه سلولزها را هم حل می كند لذا مقداری از مواد سلولز بوسیله روده ها جذب می شود و قسمت دیگر كه قابل جذب نیست دو فایده دارد : یكی كه مدفوع را از حالت مایعی در می آورد و با حجم خود روده ها را پاك می كند، دیگر آنكه مقدار زیادی ازسموم روده ها را جذب و با خود به خارج دفع می كند.

برای هضم و جذب مواد قندی باید ویتامین ث در محیط باشد تا گلولز در معیت ویتامین ث آنجا كه فسفر نیز وجود دارد از جدار روده ها عبور نموده به جریان خون وارد شده ...رسیده آنچه لازم است (درحدود یك گرم در لیتر خون) به خون داده شده و بقیه در كبد ذخیره گردد.

دستگیری ویتامین ث از مواد قندی در محیط فسفردار بوسیله ترشحات غده هیپوفیزی نظارت و كنترل و تنظیم می گردد.

آیا كدام افطاری خواهید یافت كه علاوه برداشتن – قند وویتامین ث – فسفر بتواند چون خرما به سرعت سه عنصر موجود در خود را برای تقویت روزه دار به هضم و جذب مقصود بدن رسانده، به علاوه وجود ویتامین هایD2,C,B2,B1,A و بعضی از عناصر فلزی بویژه وجود فولیكولین در آن از ضعف های گوناگون جلوگیری به عمل بیاورد ( فولیكولین ماده مخصوص زنانگی است كه در ترشحات مردان نیز  به مقدار ناچیزی یافت می شود) و وجود آهن كه خود موجبات ترمیم دیگری را فراهم می سازد.

مواد آلبومینی " سفیده مانندی " به اندازه ای برای بدن ضرورت دارد كه رشد و نمو و نگهداری بدن تامین گردد و این مقدار آلبومین حداقل لازم است و یكی از آنها بستگی به مواد غذایی دیگری دارد كه انسان با آن خواهد خورد چنانچه هیدرات دو كربن این حداقل را پائین و چربی ها را بالا می برد و در نتیجه خرمای سرشار از هیدرات دو كربن سبب می شود اگر مواد بیاض البیضی خورده شود بدن بهتر از آن استفاده نماید.خرما بندر

می دانیم كه چربی ها مولد اساسی و مهم اجسام ستونی هستند و این اجسام كه سمیت دارند فقط در برابر هیدرات دو كربن می سوزند و تبدیل به آب و اسید كربونیك می شوند.

لذا همین دو سه دانه خرمای وسط دو نماز تا فاصله افطار كامل بعدی شاید بتواند سمیت اجسام ستونی را اگر بوجود آمده بر طرف سازد.

اسیدهای موجود در خرما (و سایر میوه جات) با فلزات تركیب نشده كه تشكیل املاح بدهند و اثرات خاص و مفیدی دارند از جمله اگر اجسام ستونی در خون بالا رود خوردن آن میوه جات به خصوص آنها كه اسید سیتریك دارند نافع است. بعلاوه پنج درصد میوه جات را سلولز تشكیل می دهد و به همین علت طبیعی ترین و بهترین ملین ها بوده و جلوگیری از ابتلاء بیماری تمدن ( یبوست) می نماید.

یك كار دیگر خرما اینست كه اگر موقع افطار غذایی پخته خورده شود چون تمام فرمان های در آن با حرارت 60 درجه از بین رفته خرما مقداری فرمان مشابه دیاستازهای مترشحه بدن را به همراه آورده حل و هضم را آسان تر می سازد.

منبع ABC : تبیان

نوشته شده در تاريخ سه شنبه دوازدهم شهریور ۱۳۸۷ توسط پارمیس رحمانی |
مصرف میوه یا آب میوه تازه هنگام سحر از تشنگی در طول روز جلوگیری می كند. همچنین برای جبران كمبود میزان آب و املاح بدن در ماه رمضان، می توان از مقداری سوپ یا آش هنگام افطار استفاده كرد.

در ادامه آمده است: مایعات را می توان در مدت زمان افطار تا سحر مورد استفاده قرار داد. در این صورت هنگام سحر ضرورتی وجود ندارد كه از  چند لیوان آب  یا از مقدار زیادی  چای  برای رفع تشنگی در طول روزه داری استفاده كرد.

مینا مینایی، كارشناس ارشد دفتر بهبود تغذیه ی جامعه معاونت سلامت وزارت بهداشت و درمان افزود:نباید دسرها و شیرینی ها را که حاوی شكر فراوان هستند، به مقدار زیاد مصرف کرد و بهتر است به جای آنها از خرما و توت که دارای قند طبیعی و همچنین املاح و ویتامین هستند، استفاده نمود.میوه

وی با بیان این كه روزه داران باید از خوردن غذاهای شور هنگام سحر خودداری كنند، زیرا تشنگی را در طول روز افزایش می دهد، ادامه داد: باید از خوردن غذاهای بسیار سرد یا بسیار گرم و نیز از نوشیدن آب سرد در ابتدای افطار خودداری شود و در صورت رفع تشنگی می توان از آب گرم، چای یا شیر گرم استفاده كرد.

همچنین مصرف زیاد غذاهای ترش و شور، شیر، میوه و سبزیجات خام و برنج نیز در ازدیاد ترشح اسید معده و درنتیجه ایجاد سوزش و درد معده و اثنی عشر دخالت دارند.

مبتلایان به زخم معده و اثنی عشر و ناراحتی روده بهتر است از غذاهایی استفاده كنند كه هضم شان آسان و ساده بوده و باعث نفخ دستگاه گوارش نشود كه از جمله ی این غذاها می توان به غذاهای كبابی و خورشتی، انواع سوپ كم چرب، آب میوه ها، نان، پنیر و ماست به مقدار كم اشاره كرد.

 استرس و فشار عصبی و روحی  ، داشتن گروه خونی O، وجود میكروب هلیكوباكترپیلوری، مصرف قهوه  و الكل از عوامل تشدید كننده زخم معده و اثنی عشر هستند.

منبع:مهر

منبع ABC : تبیان

 

نوشته شده در تاريخ دوشنبه چهارم شهریور ۱۳۸۷ توسط پارمیس رحمانی |
بیوگرافی: بیتا سحرخیز . متولد ۲۱/۹/۶۱ . کارشناس دبیری اموزش ابتدایی

ABC: چی شد که بازیگر شدید ؟

بیتا سحرخیز: اتفاق خاصی نیفتاد فقط علاقه ای بود که از بچگی درونم حس می کردم .

ABC: بازیگر شدن سخته ؟

بیتا سحرخیز: وارد شدن به این حرفه از سینما سخت تره .

بیتا سحرخیزABC: چرا کلاس های" اقای تارخ" را انتخاب کردید ؟

بیتا سحرخیز: چون تعریفشو از خیلی ها شنیده بودم .

ABC :اطرافیان با بازیگر شدنتون مخالفتی نداشتند ؟

بیتا سحرخیز: چرا پدرم مخالف بود ولی الان یکی از مشوق های اصلیم هستش .

ABC: نظرتان درباره ی بازیگرهای فیلم "انعکاس" چیه ؟

بیتا سحرخیز: همه خوب بودند ولی از همه بهتر اقای" کامبیز دیرباز ". البته ایشان در همه جا خوبند نه فقط " انعکاس".

ABC: فکر کنید منتقدید بازی "بیتا سحرخیز" را نقد کنید .

بیتا سحرخیز: خوب مسلما نظرهای شخصی هم در ان دخالت می کنه ولی خوب اینو می تونم بگم که یه خامی هایی دارم که بعضی وقت ها ان را حس می کنم .

ABC: کار با اقای "سهیلی زاده" چه طور بود ؟ اصلا چی شد که در سریال "ترانه ی مادری"بازی کردید ؟

بیتا سحرخیز: خوب و یا می تونم بگم یه تجربه ی دیگر بسیار خوب چون ایشان نکته های قشنگی را مطرح می کنند و من سعی می کنم ذخیرشون بکنم . و اقای"سهیلی زاده" بازی منو توی "راه بی پایان" کار "همایون اسعدیان" دیده بودند و از ان جا انتخاب کردند .

ABC: محیط سینمای ایران را چه طوری می بینید ؟

بیتا سحرخیز: ( خانم سحرخیز هیچ جوابی ندادند )

ABC: کار جدیدی دارید ؟

بیتا سحرخیز: هنوز مشغول فیلم برداری "ترانه ی مادری " هستیم .

ABC: در دوران مدرسه چه طور شاگردی بودید ؟

بیتا سحرخیز: خیلی شیطون و از نظر درسی هم خیلی متوسط بودم .

ABC: بزرگ ترین ارزوتون در زندگی چیه ؟

بیتا سحرخیز: روزی بتونم فیلم بسازم و جوان هایی را که مثل خودم وارد شدن و براشان سخت است و از همه مهم تر پارتی ندارند کمک کنم .

ABC: رنگ . تیم فوتبال . بازیگر و خواننده ی مورد علاقه ؟

بیتا سحرخیز: همه رنگ ها را دوست دارم . به هیچ تیم فوتبالی علاقه ندارم . بازیگر خانم "خانم معتمداریا" و ...و بازیگر اقا هم زیادند که دوستشان دارم . همه چی گوش می دم .

ABC: اهل گشت و گذار تو اینترنت و چت کردن هستید ؟ اگه میشه ایمیلتون را هم بگید .

بیتا سحرخیز: بودم ولی الان حوصلشو ندارم . Bita7788@yahoo.com

ABC: چه قدر اهل مد هستید ؟

بیتا سحرخیز: مد برام مهم نیست از هرچی که حال کنم استفاده می کنم چه مد باشه چه نه .

ABC: برای خرید(لباس) بیشتر به چه فروشگاه هایی می روید ؟

بیتا سحرخیز: این سوالا چه ربطی به بازیگری داره ؟! چون اهل مد نیستم هر مغازه ای که اون چیزی که باهاش حال کنم رو داشته باشه می رم .

ABC: از هنرهاتون بگید . با موسیقی در ارتباط هستید ؟

بیتا سحرخیز: یه مدتی نی کار کردم .

ABC: حرف اخرتان برای نوجوان ها . به غیر از ارزوی موفقیت .بیتا سحرخیز

بیتا سحرخیز: برای رسیدن به هدفشون زحمت بکشند نشینند تا یک شبه بخوان به ارزوشون برسند . پله ها رو یکی یکی بالا رفتن قشنگ تره چون همیشه قدرشو می دونی دوست عزیز هر وقت خواستی برمی گردی و می بینی کجا بودی و کجا رسیدی .

ABC: ممنون از اینکه وقتتونو در اختیار ما گذاشتید . گفت و گو رو که وارد وبلاگ کردم حتما بهتون خبر می دم .

بیتا سحرخیز: خواهش می کنم. پس خبر بده .

نوشته شده در تاريخ سه شنبه یکم مرداد ۱۳۸۷ توسط پارمیس رحمانی |

 بیوگرافی :  متولد سال ۴۷ . دو خواهر بزرگتر . مدرک تحصیلی لیسانس

ABC : چه طوری بازیگری را شروع کردید؟

رضا عطاران : من قبلا تو تئاتر بازی می کردم بعد بازی تو تلویزیون را شروع کردم بعد هم که وارد سینما شدم .

 ABC : رشتتون چی بوده؟

رضا عطاران : علوم انسانی .

 ABC : تو دوران مدرسه چه طور شاگردی بودید؟

رضا عطاران : خوب بودم ...بد نبودم.

 ABC : هر کسی می خواد بازیگر بشه باید پارتی داشته باشه؟

رضا عطاران : ما که نداشتیم .

 ABC : اگر یه دختر داشتید و می خواست بازیگر بشه بهش اجازه می دادید؟ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و دوم تیر ۱۳۸۷ توسط پارمیس رحمانی |

بیوگرافی : متولد ۱۲ شهریور ۵۴ . اغاز بازیگری از سال ۷۳ . مدرک تحصیلی لیسانس بازیگری

مقدمه : اولین فیلمشون ( دختران انتظار ) بود و بعد هم ( نغمه ) اما بیشتر مردم ایشان را به خاطر بازی در ( دوئل ) به کارگردانی " احمدرضا درویش " می شناسند فیلمی که به خاطرش سیمرغ بهترین بازیگر نقش دوم مرد از بیست و دومین جشنواره ی بین المللی فیلم فجر را دریافت کردند و در ان زمان ۲۸ سال بیشتر نداشتند . بعد ما ایشان را در سریال ( تب سرد ) و فیلم ( اخراجی ها ) دیدیم  بعد از این ها بود که ایشان تبدیل به یک بازیگر خوب و معروف و محبوب شدند. اخرین کارشان در تلویزیون ( پریدخت ) بود و امسال هم در جشنواره ی فجر فیلم ( انعکاس ) را از ایشان دیدیم .

ABC : چی شد که تصمیم گرفتید در سریال مناسبتی ( پریدخت ) در نقش " نصرت " بازی کنید ؟

 کامبیز دیرباز: خب فیلمنامه رو خوندم و نقش خوبی هم بود .

ABC :به نظر شما این سریال تونسته به هدف خود یعنی حفظ واقعه ی کربلا برسه ؟

 کامبیز دیرباز: اصلا یه همچین هدفی نداشته .

ABC : با توجه به زمان پخشش! پس هدفش چی بوده  ؟

 کامبیز دیرباز: هیچی این که مردم ببینن و لذت ببرن .

ABC : نظرتان درباره ی سریال های مناسبتی دیگه در چند سال اخیر چیه ؟

 کامبیز دیرباز کامبیز دیرباز: راستش من وقت نکردم زیاد اونارو ببینم . مثلا کدوم ؟

ABC :  ( شب دهم ) .

کامبیز دیرباز: خب اون سریال خوبی بود ولی اصلا موضوع ان با ( پریدخت ) فرق می کرد نمی شه با هم مقایسه کرد .

ABC :  بله . اگر امکانش هست در مورد فیلم سینمایی جدیدتان ( عیار ۱۴ ) کمی توضیح دهید .

کامبیز دیرباز: گارگردانی ( عیار ۱۴ ) را اقای " پرویز شهبازی " به عهده دارند که فیلم قبلی ایشان ( نفس عمیق ) بوده و من و " محمدرضا فروتن " و " پوریا پورسرخ " در ان بازی می کنیم .

ABC : می توانید یه مقدار از داستانش را بگویید ؟

کامبیز دیرباز: داستان درباره ی شخصی است که به شهر و دیار خودش برمی گرده و با یکسری توهمات روبه رو میشه . . .

ABC : برخوردتان با انتقادهایی که ازتون می شه چگونه است ؟

کامبیز دیرباز: انتقاد در چه مورد ؟

ABC : در مورد فیلم ها و بازیتون .

کامبیز دیرباز: خوبه خیلی به کارم کمک می کنه .

ABC : پس با انتقاد موافقید .

کامبیز دیرباز: بله موافقم .کامبیز دیرباز

ABC : بازی چه کسی را می پسندید و مایل هستید با او همبازی شوید ؟

کامبیز دیرباز: همه . همه خوبند .

ABC : نقشی هست که دوست داشته باشید بازی کنید ؟

کامبیز دیرباز: نه نقش خاصی نیست . تا حالا هر نقشی که بازی کردم دوست داشتم .

ABC : اینده ی سینمای ایران را چگونه پیشبینی می کنید ؟

کامبیز دیرباز: اینده ی خوبی داره اگر یه ذره دست فیلم سازان را باز بذارند حتما اینده ی خوبی داره اصلا سینمای ایران سینمایی هست که در همه جای دنیا جای صحبت دارد .

ABC :  بله . ممنون از این که وقتتونو در اختیار ما گذاشتید .

کامبیز دیرباز: خواهش می کنم .                              

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه سی ام خرداد ۱۳۸۷ توسط پارمیس رحمانی |
http://swns.bloghaa.com/1387/06/03/a85/ 

(والیبال) یه تیم ورزشی است که از دو گروه با شش بازیکن فعال در هر کدام تشکیل شده ."والیبال ساحلی" هم در کنار دریا و روی شن بازی می شود و می تونه تنها دو بازیکن داشته باشه. تاریخ والیبال می تونه برگرده به تابستان سال ۱۹۲۳ در پاریس . والیبال در یک زمین ۱۸ در ۹ متر بازی می شود 

 

نوشته شده در تاريخ سه شنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۸۷ توسط پارمیس رحمانی |
تا شما این مطالبو بخونید ما هم گفت و گو با " کامبیز دیرباز" و " رضا عطاران "را ترجمه میکنیم و براتون می زنیم. البته بگم این مطالبی که براتون می زنیم دقیقا ترجمه ی مطلب اصلی نیستند ما یه ذره اضافه تر نوشتیم . منتظر مطالب جدید باشید .

  

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.